Prof. Dr. Bedriye TUNÇSİPER(Dekan V.)

Sevgili Öğrencilerimiz,

 

Hepiniz fakültemize hoş geldiniz.

 

Ülkemizin en güzide kentlerinden biri olan İzmir’de 2016 yılında kurulmuş olan İzmir Demokrasi Üniversitesi, yeni bir üniversite olmasına karşın güçlü akademik kadrosu ve güçlü vizyonu ile kentimizde ve ülkemizde akademik yaşama önemli katkılar sağlamaktadır. Bu doğrultuda, 2017 yılında faaliyetlerine başlayan fakültemiz, gelecekte kamu ve özel sektöre yön verecek, iyi vatandaş ilkesiyle hareket edecek, aynı zamanda dünya meselelerine de duyarlı ve yetkin öğrenciler yetiştirme hedef ve gayreti içindedir. 

 

Bu bağlamda, güçlü ekonomik altyapısının yanında, doğa, kültür ve tarihin eşsiz birleşimini sunan İzmir’in merkezinde bulunan fakültemiz, öğrencilerinin kent yaşamına katılımına imkân sağlamaktadır. Fakültemiz,Türkçe ve İngilizce olarak iki ayrı dilde ve toplam yedi bölümle eğitim ve araştırma faaliyetlerinde bulunmakta, aynı zamanda öğrencilerimizin eğitim gördüğü alanlarda pratik bilgilerini geliştirmeleri amacıyla zaman zaman ilgili sektörlerden uzmanları davet etmektedir.

 

Bunun yanında, yurtiçinde eğitim veren yükseköğretim kurumları ile yurtdışında eğitim veren yükseköğretim kurumları arasında öğrenci değişimine yönelik Mevlana ve Erasmus gibi programlar sayesinde öğrencilerimizin ufkunu açmak adına; birçok önemli panel, çalıştay, sempozyum ve kongreye ev sahipliği yapmak suretiyle akademik hayata en üst seviyede katkılarda bulunmak da fakültemizin hedefleri arasındadır.

 

Son olarak hepinizin bilmesini isterim ki, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak kaliteli bir eğitimle sizleri hızla değişen bir dünyaya en iyi ve en donanımlı şekilde hazırlama hedef ve gayreti içerisindeyiz. Dolayısıyla, fakültemizin mensubu olmanın bir ayrıcalık olduğuna inanıyorum. Sizlerin de bu ayrıcalığın farkında olarak eğitim süreniz boyunca gerekli gayret ve sorumluluğu göstereceğinize olan inancım tamdır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlar, eğitim ve öğretim sürecinizin sizlere sağlık, mutluluk ve başarılar getirmesini dilerim…

 

Prof. Dr. Bedriye TUNÇSİPER


Dekan V.